Pogoda w Bydgoszczy 11 sie 06:34 | Redaktor
Szkwał ominął Bydgoszcz [POGODA]

Do interesującej sytuacji pogodowej doszło wczoraj. W naszej prognozie zapowiadaliśmy deszcze i burze.

Między frontami [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:37

W istocie przez Polskę z zachodu na wschód przechodził wczoraj front chłodny, którego historię można obejrzeć na mapach z animacjami udostępnianych przez IMGW. Około godziny 17-tej strefa opadów frontowych rozpadła się na dwie części, z których jedna rozciągała się od południowych rubieży Bydgoszczy po Katowice, druga zaś od Świecia po Bałtyk. W samej Bydgoszczy i gminach na północ od niej nie spadła ani kropla deszczu, choć na przykład w Słupsku padało tak intensywnie, że szkody likwidowała straż pożarna.

Druga fala opadów już przeszła przez nasze miasto nad ranem, między czwartą a szóstą.

Dziś, jak to zwykle bywa, w chłodnym powietrzu za frontem, rozbudowuje się klin wyżu znad południowo-zachodnich Niemiec. Z zachodu napływać będzie dość chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie rosnąć.

Zachmurzenie będzie dziś w Bydgoszczy umiarkowane, okresami duże. Opady mogą występować jeszcze rano i przelotne popołudniu. Temperatura maksymalna wyniesie około 22 stopnie. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. 

W czwartek raczej pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 25 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.23, a zajdzie o 20.22. Dzień będzie trwał 14 godzin i 59 minut.  

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor