Pogoda w Bydgoszczy 10 maj 08:35 | Redaktor
Ta ostatnia niedziela, a potem… zima wraca [POGODA]

Jutro czekają nas bardzo gwałtowne zjawiska atmosferyczne, przede wszystkim spodziewany się intensywnego deszczu oraz radykalnego ochłodzenia.

Valentin się umacnia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:08

Fiński niż [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:18

Od zachodu nadciągają dwa niże. „Britta” na północy, nad Skandynawią, oraz „Aki”, który w tej chwili znajduje się nad Francją, a jutro przesunie się nad Polskę. Obydwa prowadzą układy aktywnych frontów.

Pierwszy z tych frontów, ciepły, dojdzie do Polski już u schyłku dnia znad Saksonii, Łużyc i Czech. Nocne opady i burze, stopniowo przesuwać się będą znad Śląska w kierunku północno – wschodnim. Wiatr zmieni kierunek na południowo zachodni i napływać będzie ciepłe jak na noc powietrze, z temperaturą do 15 stopni.

Dziś początkowo będzie w Bydgoszczy pogodnie. W ciągu dnia przewidywany jest wzrost zachmurzenia, raczej jednak jeszcze bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie około 22 stopnie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, początkowo wschodni, skręcający na południowy. 

Jutro już od rana zachmurzenie umiarkowane, wzrastające stopniowo do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu i miejscami burz. W Bydgoszczy padać zacznie prawdopodobnie około 19-tej. Możliwy grad. Wysokość opadów deszczu 20 mm. Temperatura maksymalna około 18 stopni. Za frontem temperatura gwałtowanie spadnie i w nocy z poniedziałku na wtorek może wynieść nawet około zera. Wiatr umiarkowany, zmieniający kierunek od południowego rano po pólnocny po południu i wieczorem, od południa dość silny, podczas burz wiatr w porywach do 70 km/h. 

Następne dni bedą także zimne i deszczowe.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.55, a zajdzie o 20.33. Dzień będzie trwał 15 godzin i 38 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor