Pogoda w Bydgoszczy 19 kwi 06:13 | Redaktor
Trzy ciepłe dni [POGODA]

Główny front, oddzielający powietrze arktyczne od umiarkowanego, biegnie teraz wzdłuż północnych i zachodnich wybrzeży Europy. Północny Atlantyk jest jeszcze zimny — a kontynent już się nagrzewa. Przesunięcie tego frontu na wschód jest blokowane przez wyż skandynawski.

Coraz cieplej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:56

Wreszcie prawdziwa wiosna [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:09

Dziś od rana spodziewane jest nieco więcej słońca. W takiej pogodzie energia cieplna dostarczona przez przez promienie słońca zużywana jest przede wszystkiem na odparowanie wody z bardzo mokrej gleby. To powoduje powstawanie chmur — cumulusów, z których popołudniu może padać deszcz, a nawet mogą rozwinąć się silne burze. Temperatura może dziś osiągnąć w Bydgoszczy około 18 stopni. Wiatr będzie słaby, północny, w czasie burz jednak dość silny i porywisty z kierunków zmiennych.  

Jutro nieco chłodniej — około 16 stopni, pogoda podobna do dzisiejszej.

Od czwartku nastąpi zmiana sytuacji pogodowej. W środę bowiem nad Bałtykiem utworzy się niż, który odchodząc na wschód, znów ściągnie do nas powietrze nieco chłodniejsze.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.37, a zajdzie o 19.55. Dzień będzie trwał 14 godzin i 17 minut.  

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor