Pogoda w Bydgoszczy 29 sty 08:11 | Redaktor
W ciągu najbliższej doby przejdzie cyklon! [POGODA]

Kolejny niż atlantycki, którego centrum znajduje się obecnie nad morzem Norweskim, po pokonaniu półwyspu Skandynawskiego zejdzie nad środkowy Bałtyk, pogłębi się i spowoduje duże zamieszanie atmosferyczne w naszym regionie.

Ostatni dzień upału [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:24

Na razie jest dość spokojnie, jednak ciśnienie, które obecnie (w sobotę rano) wynosi w Bydgoszczy około 760 mm słupka rtęci, spadnie w ciągu kilkunastu godzin o około 20 mm. Wiatr natomiast osiągać może wieczorem i w nocy do 60 km/h (stały), a w porywach 110 km/h. Należy usunąć z parapetów i bakonów wszystkie nieumocowane na stałe rzeczy, pozamykać okna, nie stawiać samochodów pod drzewami ani w pobliżu drzew czy innych przedmiotów, które może porwać wiatr. Wiać będzie z południowego zachodu, w okresie najsilniejszego podmuchu z zachodu, i następnie — już jutro — skręcać będzie na wiatr północno zachodni. 

Dziś po południu przejdzie front ciepły. Przed jego przejściem zacznie padać coraz intensywniejszy deszcz ze śniegiem przechodzący w deszcz. Temperatura, która rano wynosiła w Bydgoszczy 0 stopni, może wieczorem wzrosnąć do 7 stopni. Krótko potem nadejdą dwa fronty chłodne i temperatura zacznie spadać. 

Jutro przez większą część dnia również będzie wietrznie i deszczowo, popołudniu mogą wystąpić rozpogodzenia, ale wciąż z towarzyszeniem silnego jeszcze wiatru. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.35, a zajdzie o 16.26. Dzień będzie trwał 8 godzin i 51 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor