Pogoda w Bydgoszczy 23 paź 2019 | Redaktor
Walka babiego lata z jesienią [POGODA]

Dwa różne modele numeryczne podają na najbliższe dni dwa zupełnie rożne typy pogody

Chłodniejsza fala [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:13

Trochę cieplej, ale deszczowo [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:04

Przeważająca część Europy będzie w strefie podwyższonego ciśnienia, jedynie zachód i północ znajdą się w zasięgu niżów z układami frontów. Polska będzie w zasięgu wyżu z centrami w rejonie morza Czarnego i nad północną Polską. Pozostaniemy w bardzo ciepłym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego.

Jeśli jednak chodzi o temepraturę i zachmurzenie, a także mgły, to mamy spore rozbieżności miedzy przewidywaniami modeli UM i WRF. Wynika to stąd, że jesteśmy na granicy dwóch stref.

Pierwsza rozciąga się od południowego zachodu po północ Polski i tam zachmurzenie będzie duże, z większymi przejaśnieniami, w pozostałej części kraju małe lub umiarkowane. Tak jak wczoraj do godzin południowych utrzymają się miejscami gęste mgły, ograniczające widzialność do 100 m, a nawet lokalnie poniżej 100 m. (O godzinie 6.30 komunikat METAR bydgoskiego lotniska podawał widzialność 100 m). Do czasu opadnięcia mgieł również zachmurzenie będzie duże. Jeśli wierzyć modelowi WRF, to od południa będziemy znów mieli ciepły dzień, z temperaturą do 19 stopni. Wiatr będzie słaby, zmienny, z przewagą południowo-wschodniego.

W nocy znów pojawią się mgły. Temperatura minimalna wyniesie około 10 stopni. 

W czwartek i piątek pogoda podobna będzie do dzisiejszej. W sobotę wystąpi wzrost zachmurzenia, aż do występienia opadów deszczu, być może dość intensywnych.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.29, a zajdzie o 17.34. Dzień będzie trwał 10 godzin i 5 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor