Pogoda w Bydgoszczy 31 sie 2019 | Redaktor
Weekend jeszcze upalny — od poniedziałku gwałtownie się ochłodzi [POGODA]

W sobotę i niedzielę będziemy mieli do czynienia z upałami nawet do 32 stopni. Radykalna zmiana pogody przyjdzie w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Przed frontem [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 05:37

Słońca mniej, ale bez deszczu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:46

Jak mawiał nestor polskiej meteorologii i autor monumentalnego trzytomowego podręcznika „Fizyka atmosfery”, profesor Władysław Parczewski, żyjemy w klimacie umiarkowanym o nieumiarkowanych wahaniach. Stwierdzenie to będzie doskonale zilustrowane zmianą pogody z niedzieli na poniedziałek, kiedy to temperatura maksymalna spadnie o kilkanaście stopni. W poniedziałek będzie po prostu zimno i będzie padał deszcz.

Wszystko to stanie się z powodu wejścia nad nasz kraj  frontu atmosferycznego chłodnego, związanego z podwójnym niżem, znajdującym się obecnie nad morzem Norweskim. Niemieccy meteorolodzy nadali już ośrodkom tego niżu imiona: Egbert i Denis. 

Zanim do tego dojdzie, będziemy mieli do czynienia z dotkliwymi upałami. Powietrze będzie duszne, a temperatury maksymalne sięgną  w Bydgoszczy, zwłaszcza jutro, 32 stopni. IMGW wydał na dziś i jutro dla całego województwa ostrzeżenia.

Zachmurzenie dziś będzie małe, a jutro wzrastające do umiarkowanego i dużego wieczorem.  Pewną ulgę w upałach przyniesie wiatr. Dziś będzie on wiał z południowego wschodu. Podobnie będzie jutro przed południem, ale stanie się on nieco silniejszy. Po południu w niedzielę natomiast wiatr zacznie zmieniać kierunek, najpierw na południowy, następnie na zachodni  i wreszcie na północno-zachodni, który utrzyma się również w poniedziałek.

Temperatura maksymalna w poniedziałek wyniesie około 18 stopni, a w nocy i rano będzie padał deszcz.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.56, a zajdzie o 19.39. Dzień będzie trwał 13 godzin i 43 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor