Pogoda w Bydgoszczy 7 gru 2017 | Redaktor
Wiatr nas ochłodzi [PROGNOZA POGODY]

fot.wikipedia

Nadchodzi ochłodzenie i zmiana typu pogody. Nieprzyjemnie powieje.

Bardzo zimny koniec lata [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:36

Skandynawski chłód [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:07

Mam nadzieję, że wszyscy znają ten wiersz Juliana Tuwima:

 

„Jak wesoły milion drobnych wilgnych muszek,

Jakby z worków szarych mokry, mżący maczek,

Sypie się i skacze dżdżu wodnisty puszek,

Rośny pył jesienny, siwy kapuśniaczek”.

 

Świetnie opisuje on pogodę w Bydgoszczy jaką mieliśmy przez ostatnie dwa dni i jaka utrzyma się jeszcze dziś. Ale do rzeczy:

Nadchodzi ochłodzenie i zmiana typu pogody, ale wyraźne oznaki tej przemiany zobaczymy dopiero w weekend. Przyczyną tego przekształcenia jest przesuwanie się znad północnego Atlantyku na wschód ogromnego niżu, który dziś zbliży się do wybrzeży Norwegii powyżej Bergen.

Dziś pogoda w Bydgoszczy będzie jeszcze podobna do wczorajszej – z temperaturą około +5 stopni i bardzo słabymi opadami deszczu. Ciśnienie jednak znacząco spadnie. W tej chwili wynosi ono 763 mm słupka rtęci, czyli 1017 hPa, a wieczorem osiągnie 760mm (1013 hPa), a jutro rano może spaść nawet do 752 mm (1002 hPa).

Zdecydowanie najbardziej nieprzyjemnym elementem tej pogody jest wiatr. Nie jest on bardzo silny, bo wieje z prędkością niecałe 20 km/h, ale w porywach osiąga nawet 40. To powoduje, że odczuwalna temperatura oscyluje około zera.

Następnej nocy możliwe jest chwilowe rozpogodzenie i związany z nim spadek temperatury do około 2 stopni.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor