Pogoda w Bydgoszczy 7 sie 06:42 | Redaktor
Zachodni wiatr… [POGODA]

fot. Pixabay

Na Bałtyku rozpoczął się silny sztorm, który potrwa do wtorku.

Jeszcze jeden pochmurny dzień [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:07

Przed wielkim ociepleniem [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:05

Niż genueński który przechodził wczoraj nad Polską wchłonął niż atlantycki znad Niemiec i zyskał w ten sposób nową energię. Centrum tego niżu znajduje się nad Bałtykiem. To on jest odpowiedzialny za sztorm, który rozpoczął się na tym morzu i za silny wiatr, który do jutra będzie wiał w naszym regionie.

Wprawdzie w Bydgoszczy wiatr ten nie będzie aż tak silny jak to wynikało z wcześniejszych prognoz (skończy się na porywach rzędu 70 km/h), to jednak może być niepezpieczny dla ludzi czy samochodów poprzez spadające gałęzie czy porwane lub zrzucone z budynków przedmioty.

Dlatego należy usunąć z parapetów zewnętrznych i balkonów wszystko, co mogłoby być porwane przez wiatr i stworzyć zagrożenie.

Zachmurzenie będzie dziś w Bydgoszczy całkowite lub duże. Będzie chłodno, maksymalna temperatura wyniesie 17 stopni, a wiatr obniży odczuwalną temperaturę o 2 - 3 stopnie. Możliwy niewielki przelotny deszcz. 

Jutro przed południem spodziewane jest maksimum siły wiatru. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.14, a zajdzie o 20.32. Dzień będzie trwał 15 godzin i 17 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor