Pogoda w Bydgoszczy 14 sty 2020 | Redaktor
Zimy wciąż nie widać [POGODA]

Nadal napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie znad Atlantyku.

Deszcz znów przyjdzie nocą [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:33

Bez ochłodzenia? [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 11 lip 06:54

Nad Europą Południową dominuje rozległy wyż, z centrami nad Hiszpanią, Włochami i zachodnią Rosją („Christian”). Europa północna znajduje się pod wpływem głębokiego niżu znad morza Norweskiego („Fenja”). O tym niżu pisze i mówi wiele mediów, nazywając go „bombowym”. Rzeczywiście dynamika jego powstawania była niezwykle szybka, ale nie była niespotykana. Ciśnienie w jego centrum spadło w ciągu doby o 38 mm słupka rtęci, czyli o ponad 50 hPa. Polska jest pod wpływem zatoki tego niżu. Z zachodu na wschód przemieszcza się układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napływa cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie spada.

Rano nad Bydgoszczą było pogodne niebo, przy temperaturze +1 stopień. W ciągu dnia  zachmurzenie będzie wzrastać do dużego. Temperatura również będzie wzrstać, osiągając maksymalnie około 6 stopni po południu. Wiatr ma być słaby lub umiarkowany, południowy lub południowo-zachodni.

W nocy będzie pochmurno, temperatura niewiele niższa od dziennej — wyniesie około 4 stopni. 

Jutro będziemy mieli jeden z najcieplejszych dni tej zimy. Zachmurzenie ma być umiarkowane, lub duże z przejaśnieniami, a temperatura maksymalna ma wynieść około 10 stopni. Wiatr nadal będzie umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.54, a zajdzie o 15.59. Dzień będzie trwał 8 godzin i 4 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor