POLICJA 997 4 mar 2019 | Redaktor

Sąd rodzinny i nieletnich oceni zachowanie 14-latki, która nie dość, że bez uprawnień wsiadła za kierownicę bmw, to podczas próby zatrzymania jej do policyjnej kontroli, rzuciła się do ucieczki.

Do zdarzenia doszło w sobotę (2 marca). Krótko po godz. 10.00 na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wpłynęło anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że po terenie jednej z podkcyńskich wsi białym bmw jeździ osoba nieletnia bez prawa jazdy.

Do sprawdzenia tego zgłoszenia zostali skierowani policjanci z nakielskiej „drogówki” pełniący służbę na terenie gminy Kcynia. Mundurowi już po chwili byli we wskazanej miejscowości. Faktycznie, dostrzegli opisane w zgłoszeniu auto, za którego kierownicą siedziała nastolatka. Policjanci wydali kierującej wyraźny sygnał do zatrzymania. Ta za nic wzięła polecenia mundurowych, wdusiła „gaz do dechy"  i rzuciła się do ucieczki. 

Po trwającym kilka minut pościgu, bmw zatrzymało się przy jednej z posesji w Kcyni. Wtedy też pojazd został skontrolowany. Za kierownicą bmw siedziała 14-latka. Oprócz niej pojazdem podróżowały jeszcze jej dwie nastoletnie koleżanki. Nieletnie zostały dowiezione do komisariatu, a na miejsce wezwano rodziców. Pasażerki przekazano opiekunom, natomiast 14-latka została w obecności ojca przesłuchana w związku z popełnionym czynem karalnym, tj. niezatrzymaniem się do policyjnej kontroli.

Okazało się, że właściciel pojazdu przekazał nastolatce auto, gdyż miała je posprzątać. Tymczasem postanowiła pojechać nim na zakupy, w czym przeszkodzili jej policjanci. Właściciel bmw za udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień został ukarany mandatem.

Zachowanie mieszkanki kcyńskiej gminy oceni sąd rodzinny i nieletnich, do którego niebawem zostaną przekazane materiały postępowania. 14-latce grożą konsekwencje prawne zgodne z ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor