POLICJA 997 12 lip 16:00 | ak
16-latek uciekał autem przed policją. Miał przy sobie narkotyki

fot. policja

16-latek za kierownicą auta uciekał przed patrolem policji, zniszczył znaki drogowe, uszkodził dwa auta a do tego miał przy sobie zabronione substancje. Decyzję w jego sprawie podejmie Sąd Rodzinny.

Akcja policyjna miała miejsce w piątek (9 lipca) około godz. 22.30. Policyjni „wywiadowcy”  patrolując ulice bydgoskiego Śródmieścia zwrócili uwagę na brak tylnych swiateł w Renault jadącym ulicą Racławicką. Mundurowi natychmiast użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania. Jednak kierujący pojazdem zignorował sygnały i zamiast się zatrzymać, przyspieszył. Rozpoczął się pościg.

Młody człowiek siedzący za kierownicą jadąc ulicą Sienkiewicza wjechał w znak drogowy znajdujący się po lewej stronie drogi, a następnie z dużą prędkością wjechał w ulicę Mazowiecką, gdzie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w kolejny znak drogowy i zaparkowanego tam opla. Ten w konsekwencji siły uderzenia został przepchnięty na zaparkowanego przed nim land rovera. Oba pojazdy uległy uszkodzeniu

- poinformowała podkom. Lidia Kowalska, z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

To nie zatrzymało kierowcy na miejscu. Pospiesznie wysiadł ze swojego auta i zaczął uciekać. Wbiegł na ulicę Pomorską, a następnie Świętojańską, gdzie został zatrzymany przez ścigających go policjantów. Biegnąc ulicą Pomorską mężczyzna wyrzucił 14 woreczków strunowych z zawartością kryształków koloru białego. Kolejne dwa woreczki z opisywaną substancją policjanci ujawnili przy nim (miał je schowane w bieliźnie). Zabezpieczona substancja została wstępnie zbadana narkotesterem. Badanie wykazało, że jest to ponad 28 gramów pochodnej amfetaminy.

- dadała podkomisarz.

Nieletni został przewieziony do komisariatu na Śródmieściu, a następnie do szpitala, w celu  pobrania krwi do badań.

fot. policja

Po sprawdzeniu okazało się, że nieletni przebywa aktualnie na przepustce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. 

Usłyszał dwa zarzuty: dotyczący posiadania zabronionych substancji oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej pomimo dawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania.

Ze względu na wiek sprawcy, decyzję w jego sprawie podejmie Sąd Rodzinny.  


źródło: KWP w Bydgoszczy

ak Autor