POLICJA 997 25 mar 11:32 | Redaktor
18-latek zaatakował przechodniów nożem i groził im śmiercią, chwilę potem dokonał rozboju na nastolatku

fot. ilustracyjne

Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej zatrzymali 18-latka, który dokonał rozboju na przypadkowym przechodniu. Grożąc nożem zażądał od niego wydania telefonu komórkowego. Chwilę wcześniej tym samym nożem groził grupie spacerujących osób. Bydgoszczanin następne trzy miesiące tymczasowo spędzi w areszcie.

Wszystko zaczęło się w sobotę (16 marca) kiedy młody mężczyzna zaczepił spacerowiczów przy ulicy Solskiego w Bydgoszczy. 18-latek bez żadnego powodu wyciągnął nóż i zaczął grozić śmiercią przypadkowym przechodniom. Na szczęście nie doszło do tragedii, ponieważ pokrzywdzeni zdążyli uciec. To jednak nie wszystko.

Pół godziny po tym zdarzeniu policjanci zostali powiadomieni o rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jak się okazało, ten sam mężczyzna, który chwilę wcześniej groził spacerowiczom, tym razem ulicę dalej, zaatakował kolejną osobę. Z ustaleń policjantów wynika, że 18-latek przy użyciu noża zagroził rok młodszemu nastolatkowi i zażądał wydania telefonu komórkowego.

Praca kryminalnych z bydgoskiej komendy miejskiej doprowadziła do zatrzymania młodego bydgoszczanina, który usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz rozboju. W piątek (22.03.2024) decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

 

KMP w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor