POLICJA 997 12 maj 18:19 | mk
21-latek pędził na hulajnodze elektrycznej. Zatrzymali go policjanci z grupy Speed

fot. KMP w Grudziądzu

W myśl obowiązujących przepisów dopuszczalna prędkość, z jaką można jechać hulajnogą elektryczną, wynosi 20 km/h. 21-latek zatrzymany przez policjantów grudziądzkiej grupy Speed poruszał się aż o 30 km/h szybciej.

„Pirata drogowego” na hulajnodze namierzyli w środę (11 maja) funkcjonariusze prowadzący pomiary prędkości na ul. Południowej w Grudziądzu. – W pewnym momencie zauważyli zbliżającego się do nich z dość dużą prędkością mężczyznę na hulajnodze elektrycznej. Postanowili sprawdzić, z jaką prędkością się porusza. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy okazało się, że zarejestrowali prędkość 50 km/h, czyli o 30 za dużo dla tej kategorii pojazdu – informuje mł. asp. Łukasz Kowalczyk p. o. Oficera Prasowego

Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu. 21-latek został ukarany mandatem w kwocie 400 złotych.

Policjanci przypominają, że zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym hulajnoga elektryczna i urządzenie transportu osobistego mają status pojazdu. Znowelizowane przepisy podają definicję hulajnogi elektrycznej, urządzenia transportu osobistego, urządzenia wspomagającego ruch i określają prawa i obowiązki osób je użytkująych.

Na podstawie komunikatu KMP w Grudziądzu

mk Autor