POLICJA 997 4 lut 11:02 | Redaktor
41 podejrzanych, 105 zarzutów, 1,5 tony narkotyków.  Sukces Centralnego Biura Śledczego Policji [VIDEO]

fot. policja

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali pięć osób podejrzanych o wprowadzenie na rynek ponad 1,5 tony narkotyków. W śledztwie występuje już 41 podejrzanych, którym przedstawiono łącznie 105 zarzutów. Z ustaleń CBŚP i PK wynika, że członkowie gangu przemycali z Hiszpanii, a następnie rozprowadzali w Polsce kilka ton narkotyków.

Policjanci z Zarządu CBŚP w Warszawie, prowadzą pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie dokonywali przestępstw narkotykowych.

Jak wynika ze zgromadzonego materiału, członkowie gangu w latach 2014 – 2018 przemycali z Hiszpanii, a następnie rozprowadzili na terenie kraju kilka ton środków odurzających. Według funkcjonariuszy gang tworzyły osoby w większości powiązane z pseudokibicami różnych klubów sportowych.

W śledztwie występuje już 41 podejrzanych, którym przedstawiono łącznie 105 zarzutów. Do tej pory wobec podejrzanych o udział w/w grupie przestępczej skierowano do sądów 4 akty oskarżenia. 

W minionym tygodniu policjanci CBŚP z Warszawy, przy wsparciu kontrterrorystów z SPKP z Gdańska i Łodzi przeprowadzili kolejną skoordynowaną akcję w Gdańsku, Łodzi, Toruniu i Warszawie, gdzie zatrzymano pięciu mężczyzn. Policjanci zabezpieczyli marihuanę oraz dwa podrobione hiszpańskie dokumenty tożsamości.

Zatrzymani w prokuraturze usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków, dodatkowo dwóm z nich przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Decyzją sądu wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

mat. nadkom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy CBŚP, zmiany red. ak

 
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor