POLICJA 997 22 paź 09:22 | kp
58-latek otarł się o śmierć. Interweniowali dzielnicowi z Fordonu

sierż. Patryk Gouden oraz asp. szt. Mirosław Dębiec/ fot. Policja

Mieszkaniec powiatu bydgoskiego targnął się na swoje życie. Nieprzytomnego znaleźli go fordońscy funkcjonariusze, sierż. Patryk Gouden oraz asp. szt. Mirosław Dębiec, którzy przywrócili 58-latkowi funkcje życiowe.

W minioną niedzielę (18 października) około godziny 22.30, po otrzymaniu zgłoszenia, patrol fordońskich dzielnicowych został skierowany do jednego z mieszkańców powiatu bydgoskiego, który targnął się na swoje życie.

We wskazanym miejscu znaleźli leżącego na ziemi nieprzytomnego mężczyznę, który chwilę wcześniej się powiesił. Dzielnicowi od razu podjęli akcję reanimacyjną i wezwali pogotowie ratunkowe. Do czasu przyjazdu karetki cały czas wykonywali czynności ratujące życie mężczyzny.

Fordońscy policjanci w ostatniej chwili zdołali uratować mieszkańca powiatu bydgoskiego. – Prowadzona resuscytacja doprowadziła do przywrócenia jego czynności życiowych. Przybyła na miejsce załoga pogotowia zabrała 58-latka do szpitala – przekazuje podkom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

– Szybko podjęta przez sierż. Patryka Gouden oraz asp. szt. Mirosława Dębiec resuscytacja i udzielona pomoc doprowadziły do uratowania ludzkiego życia – podkreśla Lidia Kowalska. Sierżant Patryk Gouden, który skończył kurs Ratownika Kwalifikowanego Pierwszej Pomocy, już nie pierwszy raz przyczynił się do ratowania ludzkiego życia, czy zdrowia.

Kolejny raz policjantom udało się zapobiec tragedii. Warto jednak pamiętać, że na terenie miasta możemy znaleźć różne instytucje, które pomogą nam lub naszym bliskim poradzić sobie z różnymi problemami, funkcjonują także ogólnopolskie telefony wsparcia.

Czytaj także: Wsparcie psychologiczne otrzymasz od Wojsk Obrony Terytorialnej.

Na podstawie: KWP w Bydgoszczy

kp Autor