POLICJA 997 21 paź 19:54 | ak
Akcja policji z Chełmna i Bydgoszczy. Przejęli ponad 2,5 kg narkotyków

fot. policja

Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w miejscu zamieszkania posiadali narkotyki. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 2,5 kg środków odurzających, pieniądze i wagi elektroniczne.

We wtorek (19 października) wcześnie rano kryminalni z KWP w Bydgoszczy i KPP w Chełmnie, przy wsparciu funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Bydgoszczy, weszli do dwóch mieszkań na terenie powiatu chełmińskiego i toruńskiego. Podczas przeszukania pomieszczeń mundurowi zabezpieczyli łącznie 2,5 kg narkotyków, pieniądze i wagi elektroniczne.

Cała akcja była pokłosiem kilkumiesięcznej pracy chełmińskich kryminalnych. Do sprawy zatrzymani zostali dwaj mężczyźni, którzy, na podstawie zgromadzonych dowodów, usłyszeli zarzuty.

fot. policja

Pierwszy z nich (31l.) odpowie za posiadanie narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem i ma zakaz opuszczania kraju. W przypadku drugiego (44l.) natomiast sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu, gdyż zarzut, który mu postawiono dotyczy wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Za ten czyn grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.   

źródło: KPP w Chełmnie, asp. Tomasz Zieliński

ak Autor