POLICJA 997 31 maj 2019 | Redaktor
Areszt za posiadanie narkotyków

fot. Policja

Policjanci wydziału kryminalnego ze Świecia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Policjanci w trakcie czynności związanych z zatrzymaniem 23-latka, w tym przeszukaniem pomieszczeń, zabezpieczyli łącznie blisko 26 gram amfetaminy, 118 gram marihuany oraz wagę służącą do porcjowania narkotyków i kilkaset woreczków strunowych. Teraz najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi w areszcie.

Do policyjnej akcji doszło we wtorek (28 maja) w Świeciu. O godz. 19.00 kryminalni podjęli czynności wobec 23-letniego mieszkańca miasta. Policjanci już wcześniej ustalili, że może on posiadać przy sobie narkotyki. Nie mylili się. W trakcie legitymowania okazało się, że mężczyzna miał schowany w kieszeni spodni woreczek z zawartością białego proszku oraz woreczek z suszem roślinnym. Policyjny tester wykazał, że jest to amfetamina i marihuana. Funkcjonariusze dokonali również przeszukania mieszkania 23-latka, gdzie ujawnili kolejne narkotyki, kilkaset pustych woreczków strunowych oraz wagę służącą do ich porcjowania. Policjanci w wyniku podjętych czynności zabezpieczyli blisko 26 gram amfetaminy i 118 gram marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany. W czwartek (30 maja)  policjanci doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znaczonej ilości środków odurzających. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło i foto: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor