POLICJA 997 16 wrz 09:53 | ak
Bez prawa jazdy, ale z promilami i piątką pasażerów

fot. ilustracyjna/policja

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał 33-letni kierowca forda, którego zatrzymali żnińscy mundurowi. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, a dodatkowo przewoził w aucie pięciu pasażerów, w tym czworo dzieci. Grożą mu dwa lata więzienia

We wtorek (14 września) dyżurny KPP w Żninie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy poruszającym się na ul. Klemensa Janickiego w Żninie. Wysłani na miejsce policjanci zatrzymali  pojazd i przebadali  kierującego alkomatem. Okazało się, że 33-letni mieszkaniec gminy Łabiszyn, miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

Dodatkowo podczas sprawdzania w systemie informatycznym, okazało się, że  mężczyzna nie posiada prawa jazdy, gdyż zostało mu zatrzymane w sierpniu tego roku. W pojeździe łącznie z kierowcą znajdowało się sześć osób w tym czwórka dzieci, a dodatkowo jedno dziecko  siedziało na foteliku, które w żaden sposób nie było  przymocowane  

- poinformowała sierż. szt. Ewelina Łasut, oficer prasowy  KPP w Żninie. I dodała:

Z uwagi na to, że wszystkie osoby dorosłe znajdowały się w stanie nietrzeźwości, na miejsce przyjechała ciocia dzieci, mieszkanka gminy Janowiec Wielkopolski, która zabrała je ze sobą do domu.

Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za swoje zachowanie przed Sądem. Grożą mu dwa lata więzienia oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. O tym przypadku zostanie również poinformowany Sąd Rodzinny oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.    

 

źródło: KPP w Żninie, zmiany red.

ak Autor