POLICJA 997 20 sty 15:32 | Redaktor
Bezdomny na mrozie. Możliwe, że policja ocaliła mu życie

fot. policja

Ostatnie dni przyniosły znaczne spadki temperatury. Taka sytuacja może być niebezpieczna dla osób bezdomnych. Podczas patrolu rypińscy policjanci znaleźli śpiącego w opuszczonym budynku mężczyznę, któremu udzielili pomocy. Możliwe, że dzięki ich reakcji nie doszło do tragedii.

Policjanci podczas służby patrolują ulice miast i powiatu. Natomiast w okresie zimowym poświęcają większą uwagę kontroli miejsc w których mogą przebywać osoby bezdomne.

Tak też było w nocy z poniedziałku na wtorek (19 stycznia). Około godziny 1.00 rypińscy policjanci przeszukiwali pustostan przy ul. Chojeckiego. Zastali tam śpiącego mężczyznę.  Temperatura w tym czasie spadła do -15 stopni Celsjusza. Mundurowi sprawdzili funkcje życiowe i obudzili śpiącego mężczyznę. Jak się okazało był to bezdomny 47-latek, który nie miał dokąd pójść.

Funkcjonariusze przewieźli mężczyznę na badania lekarskie, a następnie z uwagi na to, że był nietrzeźwy, umieszczono go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, aby spędził noc w warunkach niezagrażających jego życiu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna zostanie skierowany do jednego ze schronisk dla osób bezdomnych, funkcjonujących na terenie naszego województwa.

O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, dzwoniąc pod telefon alarmowy 112 - apelują policjanci.

asp. sztab. Dorota Rupińska, oficer prasowy KKP w Rypinie 

Miejsca przebywania osób bezdomnych można zgłaszać także na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w zakładce „osoba bezdomna wymagająca pomocy”, trzeba jednak pamiętać, że NIE SŁUŻY ona do zgłaszania pilnych interwencji. 

zmiany red. ak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor