POLICJA 997 6 lip 2022 | materiał partnera
Blisko 22 tys. mandatów w pierwszym półroczu. Podsumowanie działań grupy SPEED w regionie

fot. policja

Ponad 25 tys. wykroczeń ujawnili od początku roku do końca czerwca policjanci z grupy SPEED w województwie kujawsko-pomorskim. Najczęstszym grzechem kierowców było przekroczenie dozwolonej prędkości.

- Nie ma i nie może być tolerancji dla kierujących, których nieodpowiedzialne zachowanie zagraża bezpieczeństwu na drogach, a do takich z pewnością można zaliczyć osoby przekraczające prędkość - informuje st. asp. Remigiusz Rakowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku.

W pierwszym półroczu tego roku policjanci kujawsko-pomorskiej grupy SPEED skontrolowali 24 080 pojazdów, ujawnili 25 675 wykroczeń drogowych, z czego 17 324 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących.

Grupa SPEED nałożyła łącznie 21 216 mandatów karnych, z czego 14 729 za przekroczenie prędkości. Skierowano także ok. 600 wniosków o ukaranie za wykroczenia drogowe.

Mundurowi zatrzymali również 277 praw jazdy, (z czego 217 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym) i 888 dowodów rejestracyjnych,

Grupa ujawniła także 105 przestępstw dotyczących ruchu drogowego.

- Z myślą o poprawie bezpieczeństwa i reagowaniu na najbardziej niebezpieczne oraz agresywne zachowania na drodze działa policyjna grupa SPEED, której policjanci pełnią służbę na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. Pojawiają się w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Te miejsca są wyznaczane na podstawie analiz prowadzonych od wielu już lat na danym terenie - przypomina st. asp. Rakowski.

 

komunikat WRD KWP w Bydgoszczy (st. asp. Remigiusz Rakowski), oprac. redakcja