Bydgoscy policjanci przejęli ponad pół kilograma narkotyków. Zatrzymany 22-latek był poszukiwany

fot. bydgoszcz.policja.gov.pl
Policjanci z miejskiej komendy zatrzymali 22-latka, który miał przy sobie znaczne ilości środków odurzających. Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej skazany za podobne przestępstwo i poszukiwany do odbycia kary więzienia.
Inne z kategorii
Rowerzyści po alkoholu ukarani w gminie Kruszwica
Szokujące umiejętności policjantów nad wodą! Zobacz, co działo się w Żninie
Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy nie ustają w działaniach wymierzonych w osoby związane z obrotem nielegalnymi substancjami. Tym razem ich zainteresowanie wzbudził 22-letni mężczyzna, który – według ustaleń – miał posiadać przy sobie środki zabronione.
Do zatrzymania doszło w środę, 12 czerwca, w rejonie wału przeciwpowodziowego w bydgoskim Fordonie. Podczas kontroli u mężczyzny znaleziono zawiniątko z suszem roślinnym oraz woreczek strunowy z substancją w postaci kryształu.
To jednak nie był koniec znalezisk. W pobliskim lasku, wskazanym przez policjantów, odnaleziono kolejne narkotyki. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 626 gramów marihuany oraz substancji znanej jako „kryształ” 2CB. Wstępne badania przeprowadzone przy użyciu narkotestera potwierdziły, że są to środki odurzające i psychotropowe. Wszystkie próbki trafiły już do laboratorium kryminalistycznego.
Po sprawdzeniu tożsamości zatrzymanego okazało się, że 22-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w związku z wcześniejszym wyrokiem za przestępstwo o podobnym charakterze.
Za posiadanie znacznych ilości narkotyków i recydywę grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
źródło: bydgoszcz.policja.gov.pl