POLICJA 997 12 sty 2018 | Redaktor
Bydgoska policja ma nowe bmw. Kosztuje około 200 tysięcy złotych [ZDJĘCIA]

fot. KWP w Bydgoszczy

Dziewięć nowych radiowozów trafiło do kujawsko-pomorskich komend policji. Bydgoska drogówka ma od teraz do dyspozycji nieoznakowane bmw 330i xDrive o mocy 251 KM.

Dziewięć nowych radiowozów, zarówno oznakowanych, jak i nieoznakowanych, trafiło do jednostek policji w naszym garnizonie.

Dwa nieoznakowane bmw 330i xDrive wyposażone w wideorejestrator trafią do ruchu drogowego komend miejskich w Bydgoszczy i Toruniu. To auta o mocy silnika 251 KM z napędem 4x4. Cena katalogowa tego auta w podstawowym wyposażeniu to 166 tysięcy złotych. Bogatsze wersje kosztują nawet grubo powyżej 200 tys. zł. - Auta będą szybkie i skuteczne w walce z drogowymi „piratami” - mówią mundurowi.

Do Bydgoszczy i Włocławka trafią z kolei dwa oznakowane vw T6. Auta będą wykorzystywane będą m.in. w służbie patrolowej. Pięć oznakowanych radiowozów kia ceed trafią do wydziałów ruchu drogowego w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Świeciu.

To kolejny sprzęt, który trafia do policji z programu modernizacji. Proszę dbać o te auta i roztropnie z nich korzystać – mówił podczas uroczystości przekazania kluczyków Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor