POLICJA 997 1 lut 2022 | ak
Cztery osoby zatrzymane za narkotyki. Policja zabezpieczyła amfetaminę i marihuanę

fot. policja

Policjanci ze Świecia zabezpieczyli blisko 312 gramów środków odurzających i zatrzymali cztery osoby podejrzane o przestępczość narkotykową. Amatorzy zakazanych środków usłyszeli zarzuty.

Listę otwiera 41-letni mieszkaniec gminy Jeżewo. W czwartek (27 stycznia) na terenie MOP-u w Gajewie (pow. świecki) „kryminalni” podjęli czynności wobec mężczyzny, który przemieszczał się autostradą i posiadał zabronione środki. Informacja okazała się „strzałem w dziesiątkę”. Policjanci zabezpieczyli słoik z podejrzaną substancją. Wstępne badania wykazały, że jest to amfetamina o wadze 280 gramów. Właściciel narkotyków został zatrzymany.

Tego samego dnia, policjanci z wydziału kryminalnego miejscowej komendy ustalili, że w jednym z mieszkań w Świeciu  mogą być ukryte narkotyki. Nie mylili się. Podczas przeszukania znaleźli blisko 26 gramów marihuany. 21-letni mężczyzna także został zatrzymany.

Również w czwartek (27stycznia) policjanci zabezpieczyli środki narkotyczne w Gruczne (pow. świecki). Funkcjonariusze ruchu drogowego interweniowali w związku ze zgłoszeniem kolizji. Jak się okazało, 32-letni kierowca ciężarowego renault, podczas omijania należącego do stacji paliw dystrybutora, uszkodził metalowy element osłaniający oraz filar podtrzymujący dach, a następnie uderzył w zaparkowany samochód ciężarowy m-ki Scania. Badanie zawartości alkoholu w organizmie sprawcy było bez uwag, natomiast zachowanie mężczyzny wzbudzało wiele podejrzeń co do jego stanu świadomości. Dlatego też, policjanci zdecydowali skontrolować 32-latka pod kątem zawartości środków odurzających w organizmie. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu gdańskiego był pod wpływem amfetaminy. Oprócz tego, w kabinie pojazdu policjanci zabezpieczyli kilka gramów tego zabronionego środka.

fot. policja

Z narkotykami „wpadł” też 22-latek ze Świecia. W piątek (28 stycznia) przed godziną 19.00 policjanci wydziału prewencji interweniowali wobec grupy młodych mężczyzn. Przebywali oni na terenie jednej z miejskich szkół i swoim zachowaniem wzbudzili zainteresowanie mundurowych. Podczas legitymowania jeden z nich próbował pozbyć się dwóch woreczków z podejrzanymi substancjami. 22-latek został zatrzymany. Jak wykazały wstępne badania były to amfetamina i marihuana.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. 41-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości zakazanych środków, za co grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostałym, za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP w Świeciu, podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy 

ak Autor