POLICJA 997 16 cze 18:36 | ak
Czworonożna funkcjonariuszka opuściła policyjne szeregi

fot. policja

Ośmioletnia Iskra (owczarek niemiecki) przez niemal siedem lat swojej służby pomagała policjantom z Włocławka w wykrywaniu środków odurzających. Zachorowała nagle i niestety nie udało się jej uratować.

Czworonożna funkcjonariuszka włocławskiej komendy - Iskra - opuściła policyjne szeregi. Przez prawie siedem lat pełniła służbę na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Szczególną jej umiejętnością było wykrywanie środków odurzających. Niezwykle wrażliwy węch Iskry pozwolił jej osiągać sukcesy w zawodach kynologicznych nie tylko na poziomie wojewódzkim, ale też ogólnopolskim.
Podczas przeszukań zawsze była mocno zaangażowana w swoją pracę, co pozwoliło policjantom  na ujawnienie między innymi 3,8 kg amfetaminy i 300 g kokainy.

Niestety, ostatnie dwa miesiące upłynęły ISKRZE nie na walce z przestępczością narkotykową, a na walce o jej życie, gdyż zachorowała ciężko na nowotwór. Przez ten czas pozostawała pod opieką swojego przewodnika st. asp. Macieja Chrzanowskiego, u którego w domu zamieszkała. Pozostała mu wierna do końca swych dni.

- poinformowali policjanci z Włocławka.

Niestety w poniedziałek (14 czerwca) otrzymaliśmy smutną informację. ISKRA przegrała walkę z chorobą. Będzie nam jej bardzo brakowało.

źródło: KMP Włocławek, zmiany red.

ak Autor