POLICJA 997 16 wrz 2020 | mk
Dużo narkotyków i maczeta. Pseudokibice zatrzymani [ZDJĘCIA]

fot. KWP w Bydgoszczy

Łącznie 2,5 kilograma narkotyków, a także m.in. maczetę mieli dwaj mieszkańcy powiatu bydgoskiego. Usłyszeli już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat więzienia.

Na ich trop wpadli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. W drodze do wytypowanej miejscowości pod Bydgoszczą, zauważyli audi należące do jednego z mężczyzn. Razem z dzielnicowych z Białych Błot, postanowili zatrzymać je do kontroli. – Na widok policjantów kierowca audi gwałtownie zahamował. W tym momencie z pojazdu szybko wysiadł pasażer i zaczął uciekać, trzymając w ręku reklamówkę – relacjonuje w komunikacie podkom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

Nim został schwytany, odrzucił torbę. Okazało się, że w środku było ponad pół kilograma amfetaminy. – Drugie tyle narkotyku policjanci zabezpieczyli przy 22-letnim kierowcy auta. Miał  również przy sobie marihuanę i żółty proszek – tłumaczy kom. Kowalska.

Kolejne narkotyczne substancje mundurowi znaleźli w miejscach zamieszkania mężczyzn. 23-letni pasażer miał „ponad kilogram marihuany, niemal 400 gramów kryształków, 40 gramów haszyszu, tabletki, ampułka z proszkiem, grzybki i biały proszek” – wylicza policjantka. U kierowcy odkryto jeszcze kilka gramów białego proszku.

Łącznie zabezpieczono ponad 2,5 kilograma narkotyków. W samochodzie policja znalazła też maczetę, race, szaliki i kominiarki.

Mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat więzienia. Prokurator będzie wnioskować o tymczasowy areszt dla nich.

Zdjęcia: Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

Na podstawie: komunikat KWP w Bydgoszczy

mk Autor