POLICJA 997 24 sty 15:32 | Redaktor
Dwa kilogramy narkotyków na Szwederowie [ZDJĘCIA]

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mieszkańca Szwederowa podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielania. W jego mieszkaniu zabezpieczyli blisko dwa kilogramy różnych narkotyków. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że na terenie Szwederowa mogą być rozprowadzane narkotyki. Trop doprowadził ich do jednego z mieszkańców osiedla. Policjanci namierzyli jego miejsce zamieszkania.

We wtorek (21 stycznia) pojechali pod wytypowany adres. Tam zauważyli podejrzewanego wychodzącego z klatki schodowej. Funkcjonariusze wylegitymowali go. Następnie razem z nim poszli do jego mieszkania.

fot. KWP w Bydgoszczy

W trakcie przeszukania pomieszczeń kryminalni znaleźli między innymi amfetaminę, metamfetaminę, MDMA, marihuanę, 71 sztuk niebieskich tabletek oraz pieniądze. Zabezpieczyli blisko dwa kilogramy narkotyków. 24-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy ze Szwederowa, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a także ich udzielania.

W czwartek (23 stycznia) policjanci doprowadzili podejrzanego do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 24-latka na trzy miesiące.

fot. KWP w Bydgoszczy

Za te przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

KWP w Bydgoszczy (kom. Przemysław Słomski)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor