POLICJA 997 2 lis 10:53 | Redaktor
Dwie doby działań policji podczas Wszystkich Świętych

fot. KWP Bydgoszcz

Za nami dwie doby działań związanych z obchodami "Wszystkich Świętych". Policjanci koncentrują swoją uwagę głównie w okolicach cmentarzy. Patrole ruchu drogowego można spotkać także na trasach poza miastem. Nie inaczej będzie także podczas dzisiejszej doby, która będzie ostatnią, podczas której prowadzone będą wzmożone kontrole.

Policyjne patrole będą w okolicach cmentarzy, dziś także późnych godzin wieczornych. Wiele osób odwiedzi groby w dniu Wszystkich Wiernych Zmarłych.
Policjanci nadal prowadzą wzmożone kontrole. Będą kierować ruchem, zwracać uwagę na to jak piesi poruszają się po drogach i w jaki sposób i gdzie przechodzą przez jezdnię. Oczywiście będą także zwracać uwagę na kierujących: z jaką prędkością poruszają się po drogach, a także będą ujawniać i eliminować z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, które zdecydują się prowadzić pojazdy.

Będziemy na służbie, żeby zapewnić bezpieczeństwo i ułatwić poruszanie się w okolicach nekropoli.

Podczas dwóch dni działań, od wtorku (31.10) do środy (01.11) na drogach kujawsko-pomorskiego województwa doszło do 3 wypadków, w których rannych zostało dziewięć osób. Nikt nie zginął. Policjanci odnotowali ponad 120 kolizji. Podczas działań zatrzymaliśmy 38 kierowców, którzy będą odpowiadać za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

 

źródło: KWP Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor