POLICJA 997 25 lis 07:53 | kp
Groźby przy użyciu metalowej maczety. Anonimowe nagrania w rękach policji

fot. Policja

Anonimowy nadawca przekazał rypińskim policjantom nagrania, na których widać trzech mężczyzn stosujących przemoc wobec innych osób. Policjanci szybko zatrzymali „bohaterów” filmików.

Nośnik z nagraniami trafił do Komendy Powiatowej Policji w Rypinie w minionym tygodniu. – Policjanci po zidentyfikowaniu osób znajdujących się na nagraniu dotarli do dwóch poszkodowanych, aby ustalić okoliczności i szczegóły tych zdarzeń. Po tych ustaleniach natychmiast przystąpili do działania – informuje asp. sztab. Dorota Rupińska z KPP w Rypinie.

19 listopada policja zatrzymała dwóch sprawców – mieszkańców Rypina w wieku 33 i 37 lat. W trakcie przeszukiwań u 33-latka znaleziono sześć sadzonek konopi indyjskich oraz metalową maczetę, która była użyta na filmikach.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia i zmuszania do określonego zachowania. Dodatkowo 33-latek odpowie za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego przy użyciu metalowej maczety, a także nielegalną uprawę konopi. Obaj, decyzją sądu z dnia 21 listopada, trafili na trzy miesiące do aresztu.

W niedzielę (22 listopada), pod zarzutem pobicia, w rękach policjantów znalazł się trzeci sprawca – 35-letni mieszkaniec Rypina. Wobec niego zastosowano łagodniejszy środek zapobiegawczy – dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Podejrzanym za pobicie grozi do trzech lat więzienia, z kolei 33-latkowi nawet o siedem lat więcej.

Na podstawie: KPP w Rypinie

kp Autor