POLICJA 997 6 wrz 2019 | Redaktor

Policjanci z bydgoskiej grupy SPEED cały czas są aktywni na terenie miasta i powiatu bydgoskiego. Ich skuteczność pokazują nagrania z wideorejestratora. W miniony weekend namierzyli sześciu kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość. Za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie, oprócz utraty uprawnień do kierowania, ukarani zostali także mandatami i punktami karnymi.

Ponad miesiąc aktywności policyjnej grupy SPEED jest już  za nami. Przypomnijmy, że została ona powołana w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy od 19 lipca. Jej skład stanowią przede wszystkim policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze do służby wyjeżdżają nieoznakowanymi pojazdami marki BMW z wideorejestratorami, ale także oznakowanymi radiowozami z laserowymi miernikami prędkości.

Sama nazwa SPEED wskazuje, jakie zadania przed nimi postawiono. Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób.

W ostatni weekend sierpnia policjanci z grupy SPEED uczestniczyli w działaniach związanych z bezpiecznym powrotem z wakacji. Podczas tych działań zatrzymali prawo jazdy sześciu kierowcom, którzy zostali namierzeni policyjnym wideorejestratorem, gdy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Oprócz utraty uprawnień do kierowania drogowi piraci zostali także mandatami i punktami karnymi.

Policjanci z bydgoskiej grupy SPEED od momentu utworzenia zespołu zatrzymali już 34 prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor