POLICJA 997 23 lip 2019 | Redaktor
Jechała pijana i bez prawa jazdy. Miała dwa promile w organizmie

fot. Policja

Kierująca volkswagenem uderzyła w bramę ogrodzenia przy ogródkach działkowych. Okazało się, że 35-latka miała ponad dwa promile alkoholu i do tego jechała bez uprawnień do kierowania pojazdami. Kobieta za swoje czyny odpowie przed sądem.

W sobotę (20 lipca) tuż po godzinie 4.00 na terenie działek rekreacyjnych przy ul. Droga Kurpiowska w Grudziądzu lekkomyślna kobieta postanowiła sprawdzić swoje umiejętności jazdy samochodem. Wsiadła za kierownicę volkswagena pomimo tego, że nie posiadała prawa jazdy i wcześniej spożywała alkohol. Jazdę bardzo szybko jednak zakończyła uderzając w bramę ogrodzenia jednej z działek.

Efektem tej kilkumetrowej bezmyślnej podróży było uszkodzenie pojazdu i zniszczenie bramy ogrodzenia. Na szczęście kobieta wyszła cało z opresji. Sytuacja spowodowała, że zrozpaczona i nie widząca jak się zachować kobieta zadzwoniła do centrum powiadamiania ratunkowego z prośbą o pomoc. Informacja natychmiast trafiła do grudziądzkich policjantów, którzy na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że volkswagenem kierowała 35-latka. Funkcjonariusze już na miejscu sprawdzili stan trzeźwości sprawczyni zdarzenia. Policyjny alkotest wykazał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz jazda bez prawa jazdy i spowodowanie zdarzenia drogowego to przestępstwo i wykroczenia, za które 35-latka będzie odpowiadała przed sądem.

Źródło: Policja

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor