POLICJA 997 17 wrz 2020 | kp
Kierowca busa chciał uciec policji. Uderzył w radiowóz

fot. Policja

W środę (16 września) kierowca busa poruszający się po Sędzinie popełnił kilka wykroczeń drogowych. Próbę zatrzymania mężczyzny podjęli policjanci z aleksandrowskiej „drogówki”. Kierowca nie reagował na ich sygnały, a w trakcie ucieczki uderzył w radiowóz.

Do zdarzenia doszło w godzinach rannych. W trakcie pomiaru prędkości jazdy funkcjonariusze namierzyli dostawczego fiata, który złamał przepisy. – Policjanci natychmiast podjęli próbę zatrzymania pirata drogowego, który nie stosował się do wyraźnych sygnałów, obligujących go do zatrzymania – przekazuje asp. Marta Błachowicz z KPP w Aleksandrowie Kujawskim. – W trakcie ucieczki kierujący najechał na tył radiowozu.

Po krótkim pościgu policji udało się zatrzymać busa. Za kierownicą pojazdu siedział 32-letni mieszkaniec powiatu aleksandrowskiego. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie promil alkoholu. Ponadto mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

– Teraz odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – przekazuje aspirant.

Na podstawie: KPP w Aleksandrowie Kujawskim

kp Autor