POLICJA 997 13 sie 10:46 | kd
Kierowcy na rondzie Toruńskim w oku policyjnego drona [VIDEO]

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” ponownie obserwowali ruch pojazdów na Rondzie Toruńskim w Bydgoszczy. Tym razem obserwowali zachowanie kierowców z powietrza. Policyjny dron z góry namierzał kierowców, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej.

Policjanci z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego przeprowadzili działania w rejonie Ronda Toruńskiego w Bydgoszczy. Tym razem do działań wykorzystali policyjnego drona, który z powietrza obserwował zachowanie kierowców. W szczególności tych, którzy wjeżdżali na rondo na czerwonym świetle. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi „drogówki”, który kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymywał wskazany pojazd i rozliczał niezdyscyplinowanego kierowcę.

W trakcie 1,5 godzinnego lotu dronem policjanci ujawnili łącznie dziewięć wykroczeń, których dopuścili się kierujący pojazdami. Wszystkie dotyczyły niestosowania się do sygnalizacji świetlnej (czerwone światło). Siedmiu kierowców ukarali mandatami, a dwóch pouczyli.

Policyjny dron już od początku roku wspomaga pracę policjantów z bydgoskiej „drogówki”. Funkcjonariusze zapowiadają cykliczne działania na terenie miasta i powiatu z udziałem drona.

kd Autor