POLICJA 997 6 kwi 12:29 | kd
Kontrola drogowa zakończona znalezieniem 2 kg narkotyków i 40 tysiącami złotych

fot. Policja

Ponad 2 kg amfetaminy i 200 gramów marihuany, a do tego 40 tysięcy złotych zabezpieczyli policjanci z bydgoskiej komendy, którzy zatrzymali kierowcę volvo do kontroli drogowej. 29-letni „właściciel” narkotyków usłyszał już zarzut posiadania ich znacznej ilości. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

W miniony piątek (02.04.2021) policjanci z bydgoskiej komendy pełnili służbę na terenie Śródmieścia, gdy około godz. 18.35 zwrócili uwagę na kierującego volvo mężczyznę. Jego styl jazdy wskazywał, że może kierować pod wpływem zabronionych substancji lub alkoholu. Postanowili to sprawdzić. Na ulicy Wybickiego w Bydgoszczy zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się w porządku, również sprawdzenie personaliów mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych.

Sytuacja diametralnie się zmieniła, gdy policjanci poprosili kierującego o okazanie obowiązkowego wyposażenia pojazdu- gaśnicy oraz trójkąta ostrzegawczego. Wówczas 29-latek stał się nerwowy, rozglądał się dookoła oraz wykonywał niespokojne ruchy. Nie uszło to uwadze policjantów, dla których stało się jasne, że mężczyzna ma coś na sumieniu. Chwilę później wszystko było już oczywiste. Bydgoszczanin przewoził w aucie narkotyki oraz pieniądze.

Pod fotelem kierowcy policjanci ujawnili hermetycznie zamknięty worek z ponad 2 kilogramami białego proszku, pod fotelem pasażera podobny worek ze 140 gramami suszu roślinnego, a w schowku auta kilkanaście tysięcy złotych. Pojemnik z suszem roślinnym 29-latek miał również w kieszeni kurtki. Policjanci zawitali również w mieszkaniu mężczyzny. Ujawnili tam kolejne narkotyki w postaci suszu roślinnego oraz pieniądze. Łącznie do tej sprawy funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2 kg amfetaminy, 203 g marihuany oraz pieniądze w kwocie ponad 40 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań, a następnie trafił do  policyjnego aresztu, gdzie oczekiwał na przedstawienie zarzutów. Następnego dnia (03.04.2021) usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, po czym na wniosek prokuratora trafił przed oblicze Sądu. Sędzia po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym aresztował 29-latka na 3 miesiące.

Mężczyźnie może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podkom. Lidia Kowalska
Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

kd Autor