POLICJA 997 26 lut 16:19 | mk
Mieszkaniec Kapuścisk zatrzymany za posiadanie narkotyków

fot. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

Łącznie blisko pół kilograma narkotyków miał w aucie, mieszkaniu i piwnicy 23-letni bydgoszczanin. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Mężczyzna, podejrzewany przez policjantów o przestępstwa narkotykowe, został namierzony w środę (24 lutego). Mundurowi wylegitymowani go, gdy wysiadał z samochodu przed sklepem na ul. Glinki. W aucie znajdowało się kilka zgrzanych hermetycznie woreczków z suszem roślinnym i białym proszkiem - marihuana i amfetamina, jak przyznał sam ich „właściciel”. - Potwierdziły to też później wstępne badania narkotesterem. Bydgoszczanin został zatrzymany - relacjonuje kom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy.

Narkotyki były również w mieszkaniu i piwnicy 23-latka - łącznie blisko pół kilograma. - Policjanci zabezpieczyli też sprzęt do porcjowania i pakowania narkotyków, między innymi młynek do mielenia, puste woreczki foliowe, wagę elektroniczną oraz pakowarkę próżniową. Zabezpieczone zostały także pieniądze, blisko 5500 złotych w gotówce - przekazuje w komunikacie kom. Słomski.

23-latek został zatrzymany, przewieziono go do policyjnego aresztu. W piątek (26 lutego) sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Na podstawie: komunikat KWP w Bydgoszczy

zdjęcia: KWP w Bydgoszczy

mk Autor