POLICJA 997 16 sie 14:31 | Redaktor
Mniej wypadków, ale więcej ofiar śmiertelnych, niż przed rokiem. Policjanci podsumowali długi weekend na drogach

fot. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

Cztery osoby zginęły, a osiem zostało rannych w wypadkach, do których doszło na drogach województwa kujawsko-pomorskiego podczas długiego sierpniowego weekendu. – Wprawdzie w tym roku policjanci odnotowali wyraźny spadek zdarzeń drogowych, jednak przez brak rozsądku, wyobraźni oraz lekceważenie przepisów ruchu drogowego ofiar było więcej. W jednym z wypadków życie straciła czteroosobowa  rodzina – przekazuje mł. asp. Agnieszka Bubień z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy.

W czasie długiego weekendu w związku z nasilonym ruchem prowadzono wzmożone kontrole. – Policjanci podejmowali działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz dbali o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego – informuje mł. asp. Bubień. Funkcjonariusze zwracali uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów; sprawdzali, czy dzieci przewożone są w fotelikach oraz czy podróżni korzystają z pasów bezpieczeństwa.

Od 12 do 15 sierpnia w województwie kujawsko-pomorskim doszło do sześciu wypadków; zginęły cztery osoby, a osiem zostało rannych.  Odnotowano 173 kolizji. – Wprawdzie w tym roku policjanci odnotowali wyraźny spadek zdarzeń drogowych, jednak przez brak rozsądku, wyobraźni oraz lekceważenie przepisów ruchu drogowego ofiar było więcej. W jednym z wypadków życie straciła czteroosobowa  rodzina – podkreśla funkcjonariuszka. 

Policjanci ujawnili także 108 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu.

Do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginęły cztery osoby, doszło w piątek (12 sierpnia) na drodze krajowej nr 10 Emilianowie. Więcej czytaj tutaj

Na podstawie komunikatu Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor