POLICJA 997 6 paź 2020 | Jarosław Aleksander
Molestował 14-latkę. Wpadł w zasadzkę policji

fot. policja Lublin

Policjanci operacyjni z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością zatrzymali 24-latka. Miał on molestować 14-letnią dziewczynkę. Swoich ofiar szukał w sieci w całej Polsce.

24-letni mieszkaniec województwa małopolskiego kontaktował się z nastolatką poprzez media społecznościowe.

 

Na wniosek śledczych 24-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres trzech miesięcy. Sprawa jest rozwojowa – poinformował oficer prasowy Komedy Miejskiej Policji w Lublinie komisarz Kamil Gołębiowski.

 

Zatrzymanie 24-latka było efektem pracy operacyjnej policjantów z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

 

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 24-latek poznał 14-letnią mieszkankę Lublina na jednym z portali internetowych. Bardzo szybko ich znajomość przeniosła się do komunikatora, gdzie nawiązywali połączenia wideo. Jak wynika z materiałów sprawy, mężczyzna podczas rozmów wideo doprowadził 14-latkę do wykonania innej czynności seksualnej – poinformował Gołębiowski.

 

Przestępca działał w całym kraju. Zatrzymany został pod Krakowem skąd zostanie przewieziony do Lublina. Tam czeka go proces. Grozi mu nawet do 18 lat więzienia.

 

 

Na podstawie: KMP Lublin

 

 

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz