POLICJA 997 17 lip 11:56 | mk
Msza święta, kwiaty, odznaczenia. Święto Policji w województwie [ZDJĘCIA]

fot. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

1487 osób awansowało, 103 funkcjonariuszy i cywilnych pracowników otrzymało odznaczenia i medale. W czwartek (16 lipca) odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji.

Obchody rozpoczęły się złożeniem wieńców pod tablicą upamiętniającą pięć tysięcy policjantów, jeńców obozu w Ostaszkowie, zamordowanych wiosną 1940 roku przez NKWD w Kalininie i pogrzebanych w Miednoje. Hołd poległym oddali komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy insp. Piotr Leciejewski i jego zastępcy.

Funkcjonariusze i goście uczestniczyli następnie w Mszy świętej w katedrze, celebrowanej przez biskupa Jana Tyrawę.

fot. KWP w Bydgoszczy

Święto było także okazją do wręczenia odznaczeń, medali i nominacji na wyższe stopnie służbowe. W całym województwie awansowało 1487 policjantów. Prezydent RP przyznał Medale za Długoletnią Służbę, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Odznaki „Zasłużony Policjant”. Łącznie uhonorowanych zostało 103 policjantów i pracowników policji.

fot. KWP w Bydgoszczy

Podczas uroczystości w Bydgoszczy Brązowy Medal za Zasługi dla Policji otrzymał Krzysztof Wiśniewski, kierownik Działu Usług Medycznych i Szkoleń w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.

fot. KWP w Bydgoszczy

Odczytano list ministra Mariusza Kamińskiego oraz Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr Jarosława Szymczyka.

Ze względu na pandemię, tegoroczna uroczystość w Bydgoszczy miała kameralny charakter. Wśród zaproszonych byli wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski i wiceprezydent Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz.

Na podstawie: komunikat Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy

mk Autor