POLICJA 997 9 paź 2019 | Redaktor
Narkotyki wytropili na Wyżynach [ZDJĘCIA, WIDEO]

fot. Policja

Bydgoscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej namierzyli i zatrzymali 27-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram marihuany, amfetaminę, kokainę, LSD, MDMA, a także tabletki ekstazy. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Kolejne narkotyki zostały zabezpieczone przez policjantów z bydgoskiego wydziału narkotykowego.

Tym razem uderzyli w narkotykowy biznes jednego z mieszkańców osiedla na bydgoskich Wyżynach. Funkcjonariusze wpadli na jego trop dzięki wnikliwej i żmudnej pracy.

W poniedziałek (7 października) po południu policjanci namierzyli typowanego 27-latka w samochodzie przy ulicy Polanka w Bydgoszczy. Kryminalni wylegitymowali podejrzewanego. W trakcie kontroli mężczyzna nie miał przy sobie żadnych zabronionych środków odurzających. Następnie pojechali z nim do jego miejsca zamieszkania.

 

 

Tam po przeszukaniu pomieszczeń wszystko się potwierdziło. 27-latek miał w mieszkaniu pełen wachlarz narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram marihuany, blisko pół kilograma amfetaminy, kokainę, z której można by było zrobić ponad 30 porcji tego narkotyku, 240 sztuk listków LSD, 270 sztuk tabletek ekstazy, proszek z granulkami MDMA, dwie wagi elektroniczne oraz inne substancje, które będą poddane laboratoryjnej ekspertyzie. 27-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu.

fot. Policja

Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskich Wyżyn, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

W środę (9 października) kryminalni doprowadzili zatrzymanego do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 27-latka na najbliższe trzy miesiące.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10. lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja (kom. Przemysław Słomski, oprac. red.)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor