POLICJA 997 25 lip 2019 | Redaktor
Okłamał policjantów, teraz grozi mu kara więzienia

fot. ilustracyjna/Anna Kopeć

Skontrolowany przez nakielską drogówkę kierowca skody tłumaczył mundurowym, że zostawił prawo jazdy w domu. Prawda okazała się zupełnie inna, dlatego zachowanie 38-latka oceni niebawem sąd.

W środę (24 lipca) policjanci z nakielskiej drogówki kontrolowali przestrzeganie przepisów przez kierowców przemieszczających się po terenie gminy Sadki. Około godz. 8.30 w Mrozowie zatrzymali do kontroli skodę.

Kierowcą auta był 38-letni mieszkaniec Chojnic. Mężczyzna nie okazał do kontroli blankietu prawa jazdy, tłumacząc pokrętnie, że zostawił go w domu. Mundurowi nie uwierzyli i jak w przypadku każdej kontroli, wprowadzili personalia kierowcy do policyjnej bazy.

Okazało się, że wobec podejrzanego całkiem niedawno sąd w Chojnicach wydał zakaz prowadzenia pojazdów. W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do mroteckiego komisariatu, gdzie kryminalni przedstawili mu zarzut złamania sądowego zakazu.

38-latek ponownie stanie przed sądem, a zgodnie z kodeksem karnym za lekceważenie zakazu, jaki nałożył na niego sąd, grozi mu kara od trzech miesięcy do pieciu lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor