POLICJA 997 16 mar 12:48 | Redaktor
Paserstwo pod Bydgoszczą. Samochodowa „dziupla” zlikwidowana [ZDJĘCIA]

fot. KWP w Bydgoszczy

Na półtora miliona złotych oszacowano wartość części samochodowych zabezpieczonych w „dziupli” w Rynarzewie. Zarzut paserstwa postawiono 37-letniemu właścicielowi firmy.

Dwie hale magazynowe i garaże na terenie firmy kryminalni przeszukali w ubiegłym tygodniu. - Zabezpieczyli ok. 500 części od  luksusowych samochodów takich jak: porsche, mercedes, bmw. Obecny na  miejscu biegły od razu stwierdził nieuprawnioną ingerencję w znaki  identyfikacyjne - przekazuje mł. inspektor Monika Chlebicz, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. - Dziś już wiadomo, że niektóre części pochodziły z  przynajmniej siedmiu samochodów skradzionych na terenie Polski, ale także Niemiec - dodaje. Łączna wartość zabezpieczonych części to półtora miliona złotych.

37-letniemu właścicielowi firmy postawiono zarzut paserstwa, musi stawaić się na policyjny dozór. Policja, na poczet przyszłych kar, zabezpieczyła 127 tys. złotych i 1500 euro. - Teraz kryminalni sprawdzają, z kim mężczyzna współpracował - puentuje rzecznik.

 

mat. Policji

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor