POLICJA 997 17 sty 2022 | ak
Pędził swoim BMW zdecydowanie za szybko

fot. ilustracyjna, policja

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec Wąbrzeźna, który w centrum miasta pędził swoim autem firmy BMW ponad 140km/h. Zgodnie z nowym taryfikatorem mężczyzna stracił 2500 zł oraz prawo jazdy.

W piątek (14 stycznia) około godziny 19:00 funkcjonariusze „drogówki” kontrolowali prędkość pojazdów jadących ulicą Kętrzyńskiego w Wąbrzeźnie. Spokojny, piątkowy wieczór przerwał „ryk silnika" pędzącego BMW. Policjanci dwukrotnie dokonali pomiaru prędkości. Jego  wynik wskazał 142 km/h przy obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali auto do kontroli. Jak się okazało, 19-letni mieszkaniec Wąbrzeźna posiadał prawo jazdy zaledwie kilka miesięcy. Nie potrafił on logicznie wyjaśnić swojego postępowania, które mogło doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze.

W związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o 92 km/h, policjanci z nadzieją, że kara przemówi do rozsądku młodego kierowcy, zatrzymali jego prawo jazdy na trzy miesiące i w myśl nowych przepisów ukarali go mandatem karnym w kwocie 2500 zł. 

 

źródło: KPP w Wąbrzeźnie, mł. asp. Krzysztof Świerczyński, oficer prasowy

ak Autor