POLICJA 997 29 sie 14:20 | Redaktor
Pijany sternik motorówki na Zalewie Koronowskim. Miał prawie 3 promile!

fot. KMP Bydgoszcz

Bydgoscy „wodniacy”, patrolując Zalew Koronowski, zatrzymali nietrzeźwego sternika łodzi motorowej. Podczas kontroli wydmuchał prawie 3 promile. Odpowie za przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

W okresie letnim policyjni „wodniacy” swoją służbę skupiają głównie na tych akwenach, z których uroków korzystają amatorzy wypoczynku nad wodą. Niejednokrotnie łączą swoje siły z ratownikami WOPR i wspólnie dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą.

W minioną sobotę (26 sierpnia) policjanci ogniwa wodnego, patrolując Zalew Koronowski, otrzymali informację od ratowników WOPR-u, o tym, że po zalewie płynie łódź najprawdopodobniej z nietrzeźwym sternikiem. Już po kilku minutach zatrzymali opisywaną przez ratowników jednostkę pływającą. Było na niej dwóch mężczyzn. 57-letni sternik oraz jego 65-letni kolega. Policjanci podczas zatrzymania łodzi nie mieli żadnych wątpliwości, co do stanu nietrzeźwości mężczyzn. Pozostało im jedynie sprawdzić jaką zawartość alkoholu w organizmie ma jej kierowca. Na komisariacie w Koronowie okazało się, że sternik miał prawie 3 promile.

57-letni mieszkaniec gminy Koronowo odpowie za prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania.  

 

źródło: KMP Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor