POLICJA 997 10 cze 12:57 | Redaktor
Pijany za kierownicą ciężarówki zatrzymany dzięki anonimowemu zgłoszeniu

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Dzięki anonimowemu zgłoszeniu i szybkiej reakcji policjantów doszło do zatrzymania kierowcy ciężarowego MAN-a, który wsiadł za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał 1,9 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (7 czerwca) o godzinie 12.55 na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Kopce. Na numer alarmowy zadzwonił zaniepokojony kierowca, który zwrócił uwagę na jadący w kierunku Strzelna pojazd ciężarowy marki MAN z naczepą. Tor i sposób jazdy TIR-a wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast udali się we wskazany rejon. W miejscowości Kopce zatrzymali do kontroli drogowej opisany pojazd. Okazało się, że 31-letni kierowca był nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 1,9 promila alkoholu.

Mieszkaniec Kartuz odpowie teraz za przestępstwo, czyli kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności

st. asp. Tomasz Bartecki, rzecznik prasowy KPP w Mogilnie

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor