POLICJA 997 28 mar 2019 | Redaktor
Po zderzeniu z ciężarówką policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy autobusu [ZDJĘCIA]

Autobusu komunikacji miejskiej uderzył w środę (27 marca) w Grudziądzu w stojącą przy drodze ciężarówkę. W wyniku groźnie wyglądającego zdarzenia do szpitala trafiły cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Do wypadku doprowadziło zachowanie kierowcy autobusu.

Na ul. Magazynowej w Grudziądzu kierowca autobusu komunikacji miejskiej niespodziewanie zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w zaparkowaną przy drodze ciężarówkę. Do wypadku doszło w środę (27 marca) około godz. 7.50. W wyniku zdarzenia do szpitala przewieziono troje pasażerów autobusu i kierowcę ciężarówki. Na szczęście okazało się, że pokrzywdzeni, wśród których było dwoje dzieci, nie doznali poważnych obrażeń. Lekarze zadecydowali jednak, że w szpitalu pozostaną na obserwacji dwie dziewczynki w wieku 3 i 15 lat, które jechały autobusem.

Pracujący na miejscu policjanci wykonali oględziny miejsca i pojazdów. Funkcjonariusze sprawdzili, że kierowcy byli trzeźwi. Ustalono świadków zdarzenia i zabezpieczono pierwsze nagrania z monitoringów. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy z pewnością pozwoli na wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia. Policjanci nie mieli jednak wątpliwości, że doprowadziło do niego niewłaściwe zachowanie kierowcy autobusu. Dlatego 64-latkowi mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

W sprawie zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie kierowcy za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mężczyzna może stracić prawo jazdy nawet na trzy lata.

Źródło i foto: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor