POLICJA 997 7 gru 11:52 | kd
Podejrzany o kłusownictwo zatrzymany na jeziorze. Łowił przy użyciu sieci

fot. Policja

Piotrkowscy policjanci oraz strażnicy rybaccy z Kruszwicy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o nielegalny połów ryb. Podejrzany już stracił kłusownicze akcesoria, a wkrótce odpowie przed sądem.

Informację o tym, że w Połajewie na jeziorze Gopło grasuje kłusownik, wpłynęła do piotrkowskich policjantów w piątek (3.12.21r.) około godziny 18:00.

Strażnicy Państwowej Straży Rybackiej w Kruszwicy, zauważyli na jeziorze mężczyznę, który płynąc kajakiem, nielegalnie łowił ryby za pomocą sieci. Podejrzany o kłusownictwo został zatrzymany.

Policjanci z posterunku w Piotrkowie Kujawskim, podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego, zabezpieczyli akcesoria służące do kłusowniczego procederu. Kajak oraz różnego rodzaju sieci o łącznej długości blisko 300 metrów, trafiło do policyjnego magazynu.

Zatrzymany 66-letni mieszkaniec pow. radziejowskiego usłyszał zarzut nielegalnego połowu ryb przy użyciu sieci. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

 

 

asp. szt. Marcin Krasucki

oficer prasowy KPP Radziejów

kd Autor