POLICJA 997 10 kwi 16:55 | Redaktor
Podpalacz z Kcyni aresztowany

Policjanci z komisariatu w Kcyni już następnego dnia od zdarzenia zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie budynku gospodarczego. 47-latek w przeszłości był już karany za tego typu przestępstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W niedzielę (7.04.24) przed 21:00 dyżurny KPP Nakło nad Notecią otrzymał informację o palącym się budynku gospodarczym w Kcyni przy ul. Pałuckiej. Na miejsce skierowani zostali miejscowi mundurowi, którzy w toku prowadzony czynności ustalili, że nie było to przypadkowe zaprószenie ognia. Na podstawie zgromadzonych informacji szybko wytypowali też podejrzewanego o podpalenie.

47-letni mieszkaniec gminy Kcynia już następnego dnia (08.04.24) został zatrzymany. Na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów usłyszał zarzut podpalenia.
 
Wczoraj (09.04.24) Sąd Rejonowy w Szubinie zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące. W przeszłości mężczyzna był już karany za podobne czyny. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że usłyszy kolejne zarzuty.
Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP Nakło nad Notecią

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor