POLICJA 997 20 lip 17:02 | Redaktor
Pokaz ratownictwa wodnego w Pieczyskach. Wspólne działania służb [ZDJĘCIA]

fot. KWP w Bydgoszczy

Tytuł „Bezpieczne wakacje” nosił piknik rodzinny, towarzyszący oficjalnemu otwarciu plaży w Pieczyskach. Kujawsko-pomorscy mundurowi podczas imprezy uczyli zasad bezpiecznego wypoczywania nad wodą, prezentowali policyjny sprzęt i wprowadzali w tajniki pracy technika policyjnego .

Akcja była częścią profilaktycznych działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Policjanci przygotowali dla najmłodszych konkursy i zabawy edukacyjne.

 - W trakcie imprezy dzieci mogły poznać pracę technika policyjnego, obejrzeć sprzęt policyjny, oznakować rower (...) - przekazuje podkom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy. Dowiedziały się także, jak korzystać z numeru alarmowego 112. 

Duże zainteresowanie wzbudziło spotkanie z przewodnikiem psa służbowego, połączone z pokazem tresury i omówieniem zasad zachowania w kontakcie z psem. 

Uczestnicy mieli także okazję zobaczyć pokaz ratownictwa wodnego, w którym uczestniczyli policjanci z Bydgoszczy, Włocławka, Torunia, Inowrocławia, WOPR i Ochotnicza Straż Pożarna. Pokaz przygotował Wydział Prewencji KWP w Bydgoszczy.

Polfinek, maskotka kujawsko-pomorskiej Policji, rozdawał dzieciom i ich rodzinom upominki związane z bezpiecznym wypoczynkiem, w tym opaski „niezgubki”.

- W związku z bardzo dużym zainteresowaniem działaniami funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi policji w ramach akcji „Zostań kimś wyjątkowym” - dodaje podkom. Kowalska. 

Zdjęcia: Kujawsko-Pomorska Policja

Plaża w Pieczyskach po ponownym zagospodarowaniu została udostępniona 6 lipca, impreza z okazji otwarcia odbyła się 17 lipca. Na części terenu założono trawnik, dostępne są promenada z desek i taras widokowy. Więcej o zmianach na plaży czytaj tutaj

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor