Region 7 lip 2021 | mk
Plaża w Pieczyskach po modernizacji już otwarta! [ZDJĘCIA]

fot. Urząd Miejski w Koronowie (www.koronowo.pl)

We wtorek (6 lipca) po zakończeniu rewitalizacji ponownie otwarto plażę w Pieczyskach. Na części terenu założono trawnik, dostępne są promenada z desek i taras widokowy.

Umowę na zagospodarowanie plaży przed nowym sezonem podpisano 5 maja. Na części terenu powstały trawniki, zbudowano promenadę z desek kompozytowych, taras widokowy z zejściem na plażę, wyprofilowano i wydzielono boisko wielofunkcyjne, zamontowano zestaw zabawowy w formie statku, wykonano dwie drewniane wiaty z kręgiem ogniskowym, ławami i stołami.

Zamontowano też elementy małej architektury: żagle zacieniajace, drewniane przebieralnie, stojaki na rowery, ławki, siedziska plażowe, leżaki, kosze na odpady.

Choć część główna plaży jest dostępna, nie ze wszystkiego możne już korzystać: „obiekty towarzyszące z uwagi na trwające prace usterkowe zostaną udostępnione w terminie późniejszym” - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Koronowie.

Uroczyste otwarcie plaży, z atrakcjami m.in. dla najmłodszych, zaplanowano na 17 lipca. Za zagospodarowanie odpowiedzialna było Biuro Handlowe Małgorzata Kosmecka z siedzibą w Bydgoszczy.

Urząd w Koronowie na przyszły rok planuje wykonanie na plaży toalet z prysznicami.

fot. Urząd  Miejski w Koronowie (www.koronowo.pl)

mk Autor