POLICJA 997 30 lip 2020 | mk
Policja odzyskała szarfę Polonii Bydgoszcz. Zatrzymani to bracia

mat. policji

Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby w związku z kradzieżą, do której doszło na wystawie w Operze Nova. Szarfę za drużynowe wicemistrzostwo Polski na żużlu z 1953 roku udało się odzyskać.

Pamiątka została skradziona 19 lipca, informowaliśmy o tym tutaj. Jej brak zauważył główny twórca żużlowej wystawy, Jarosław Gamszej. Sprawców ostrzegł w mediach społecznościowych:  

wystawa jest monitorowana i okazało się, że w niedzielę 19 lipca o godz. 16.25 szarfę ukradł jeden osobnik z czteroosobowej grupy. (...) Ten człowiek i jeszcze jeden ze wspomnianej grupy był bez maski i z innej kamery dokładnie widać twarze. Proszę tych czterech ludzi o oddanie eksponatu, czekam do niedzieli godz. 17.00. Jeżeli nie oddacie, to w poniedziałek rano sprawa zostaje zgłoszona na Policję wraz z całym materiałem z monitoringu, który będzie upubliczniony (...).

Na nagraniu zostało uchwycone, jak jeden z mężczyzn zdejmuje szarfę z manekina i chowa pod koszulkę.

Policja wizerunki opublikowała 29 lipca, efekty nie dały nie siebie długo czekać. 30 lipca funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali dwóch braci, 31- i 23-latka.  - Nie mieli przy sobie skradzionej szarfy. Okazało się, że jest ona w posiadaniu ich kolegi - tłumaczy w oficjalnym komunikacie kom. Przemysław Słomski. Udało się ją jednak odzyskać.

fot. policja

Bracia trafili na komisariat, usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży. Grozi za to pięć lat pozbawienia wolności.  

Ekspozycję w Operze Nova przygotowało Stowarzyszenie „Bohaterowie Czarnego Gryfa”, skupiające byłych zawodników żużlowej Polonii. Dokumentuje ona osiągnięcia żużlowców bydgoskiego środowiska.

Więcej o wystawie czytaj: Żużel w operze. 90 lat bydgoskiego „czarnego sportu” [ZDJĘCIA]

mk Autor