POLICJA 997 12 paź 23:01 | Jarosław Aleksander
Policja ustanawia rekordy! 10 razy więcej mandatów za maseczki

fot. policja.pl/arch.

Zgodnie z zapowiedziami i ustaleniami komendanta głównego policji i ministra zdrowia policja odwróciła proporcje mandatów do pouczeń. W jeden weekend wystawiono ponad 11 tys. mandatów. To połowa tego co przez cały okres panemii.

Ponad 10-krotnie wzrosła dzienna liczba mandatów za brak maseczek. W ostatni weekend policjanci w całym kraju wystawili blisko 11 tysięcy takich mandatów.

 

Od soboty, cała Polska znajduje się w strefie żółtej, co oznacza m.in., że w przestrzeni publicznej - w sklepie, autobusie, ale także na ulicy - mamy obowiązek zakrywania ust i nosa.

 

Kilka dni wcześniej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił "politykę ‘zero tolerancji’ dla nieprzestrzegania surowych zasad dot. obostrzeń i zasad współżycia społecznego, związanych z przestrzeganiem DDM: dezynfekcji, dystansu i maseczek".

 

Przez dwa dni weekendu policjanci wystawili 10 779 mandatów za brak maseczki: blisko 4800 w sobotę i niemal 6 tysięcy w niedzielę. Co ciekawe, po raz pierwszy liczba wystawionych mandatów była wyższa niż liczba pouczeń.

 

Ponadto policjanci skierowali do sądów 3 143 wnioski o ukaranie wobec tych, którzy mandatów nie przyjęli.

 

Jak nieoficjalnie dowiadujemy się planuje się dalsze zaostrzanie kursu i kontrole w komunikacji miejskiej, prywatnych samochodach, kościołach oraz prywatnych firmach.

 

Na podstawie: policja.pl/rmf24

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz